Menu

Pożyczki dla bezrobotnych – czy to możliwe?

Z reguły przy udzielaniu pożyczki firmy ustalają wysokość naszych dochodów, więc wydaje nam się, że osoba bezrobotna nie ma szans jej zaciągnąć. Czy faktycznie tak jest? Wiadomo, że w banku na pewno nie dostaniemy kredytu, ale to niejedyne źródło pożyczenia pieniędzy. Są jeszcze firmy pozabankowe, ale tam też nie dostaniemy tak łatwo pieniędzy. Jednak istnieje na to szansa.

Co może być stałym źródłem dochodu dla osoby bezrobotnej?

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że głównym kryterium udzielenia pożyczki jest stałe źródło dochodu. Najlepiej byłoby mieć umowę o pracę na czas nieokreślony, ale o to nie tak łatwo. Jednak firmy pozabankowe akceptują też inne źródła dochodu. Wystarczy, że co miesiąc otrzymujemy gotówkę, np. w ramach innej umowy. Mogą to też być inne źródła, niekoniecznie zarobkowe. Firmy akceptują zasiłki socjalne, alimenty lub umowy najmu. Najważniejsze jest, aby co miesiąc otrzymywać konkretną kwotę. Wtedy będziemy uznani za wypłacalnych.

Inne alternatywy pożyczek dla bezrobotnych

Osoby bezrobotne mogą również brać pożyczki pod zastaw, a takich ofert jest coraz więcej na rynku. Na czym ona polega? W takiej sytuacji zabezpieczenie spłaty długu stanowi zastawiona rzecz. Pożyczkodawca zostaje w 51% właścicielem tej rzeczy do momentu spłacenia całej pożyczki. Jeśli przestaniemy oddawać pieniądze, firma może zlicytować naszą własność. W ten sposób odzyska swoje pieniądze. Oczywiście zastawiana rzecz musi stanowić naszą własność.