Menu

Pieniądze dla seniorów

Kto powiedział, że pożyczki to domena ludzi młodych? Niby każdy z nas wie, że kredyty są przeznaczone praktycznie dla każdego, że można je wziąć na dowolny cel i tak dalej, ale jeśli już rozmawiamy o pożyczkach, to z reguły myślimy o takich zaciąganych na wesele, na założenie firmy, zakup mieszkania czy też wakacje. Zazwyczaj w takim uogólniającym myśleniu nie bierzemy wcale pod uwagę osób starszych, a już na pewno nie emerytów, podświadomie przeznaczając ich na spokojne życie we własnych czterech ścianach. Jednakże wyniki badań dotyczących osób, które pożyczają pieniądze, przeczą takiemu uproszczonemu schematowi myślenia: po pożyczki coraz częściej sięgają osoby starsze. Mają one rzecz jasna inne cele, nie organizują sobie wesel ani nie zakładają firm, ale to zabronił im podróżować albo kupować nieruchomości? Ano właśnie, nikt. Osoby, które za czasów swojej aktywności zawodowej żyły czerpiąc z życia pełnymi garściami nie zmienią nagle swojego nastawienia do świata wraz z przejściem na emeryturę – to po prostu nierealne. Dlatego właśnie coraz więcej banków posiada w swoim asortymencie pożyczki dla osób starszych.

Pieniądze na wymarzone wakacje

Na emeryturze w końcu jest czas na podróżowanie. Jeżeli jednak nie idzie on w parze z potrzebnymi w tym celu środkami telewizyjnymi, z takim problemem z pewnością błyskawicznie poradzi sobie chwilówka lub innego rodzaju kredyt.

Nieruchomość jak z bajki

Po zakończeniu pracy zawodowej mamy w końcu czas na swoje pasje i hobby. Wiele osób właśnie wtedy, wraz z pomocą kredytu, realizuje swoje marzenia o domu z ogrodem.