Menu

Na jak długi czas potrzebujemy pożyczkę?

Obecnie bardzo łatwo jest zaciągnąć niewielką pożyczkę i co ważniejsze, nie trzeba iść do banku, spędzać długich godzin w kolejkach, ani tym bardziej nie trzeba organizować żadnego rodzaju dokumentów, które miałyby potwierdzać fakt, że w ogóle jesteśmy w stanie spłacić dany kredyt. To jest wygodne, jednak trzeba się dokładnie zastanowić, ile chcemy mieć czasu na spłatę tej pożyczki.

Różne są okresy

W jednych firmach pożyczkowych już przy pierwszej pożyczce możemy wybrać okres spłaty między kilkoma miesiącami, a nawet dwoma latami. Są też takie firmy, które dla nowych pożyczkobiorców ten czas spłaty mają krótszy, a dla tych, którzy pożyczają pieniądze po raz kolejny, mają go znacznie wydłużonego. Ważne jednak jest to, abyśmy rozsądnie podchodzili do swoich możliwości i żebyśmy pomyśleli, ile miesięcznie jesteśmy w stanie oddać do pożyczkodawcy.

Jedno i drugie ma swoje plusy

Jeżeli oddamy pożyczkę w krótszym terminie, to będziemy mieli naliczone mniejsze odsetki, a co się z tym wiąże, wyjdzie nas znacznie mniejszy koszt zaciągnięcia takiej pożyczki. Z drugiej strony, im mniejszy będzie ten czas, tym większa będzie wysokość miesięcznej raty, dlatego trzeba wszystko na spokojnie przeliczyć, tak aby sprawdzić, czy faktycznie jesteśmy w stanie spłacić co miesiąc taką kwotę.

Jeśli chodzi o spłatę pożyczki, to możliwości mamy tutaj naprawdę sporo. To znaczy, że trzeba wszystko dobrze przemyśleć, bo może warto wziąć trochę dłuższy okres spłaty, ale mieć pewność, że damy radę wpłacać taką kwotę co miesiąc na rachunek pożyczkobiorcy? Niż brać krótszy okres i później mieć problem z wpłacaniem rat?