Menu

Gdy firma pożyczkowa nie wierzy w klienta

Nie wszyscy klienci są jednakowo godni zaufania. Parabanki przyzwyczajone są do tego, że wnioski składają również osoby uwikłane w różne problemy z długami, z wpisami w bazach, z komornikiem. Jeśli brak pewności co do klienta związany jest wyłącznie z jego zdolnością kredytową, najlepszym rozwiązaniem, by ustrzec się takiej sytuacji, jest budowanie pozytywnej historii poprzez zaciąganie niewielkich pożyczek i spłacanie ich w terminie. Dobrym wyjściem jest też kupienie czegoś na raty. Ponieważ większość parabanków może mieć wgląd do baz takich jak BIK, dane na temat spłaconych pożyczek będą tam widoczne i pomogą w rozjaśnieniu wątpliwości. Tak samo widoczne są jednak informacje negatywne, które mogą stać się przyczyną nieudzielenia pożyczki.

Dlaczego sprawdzanie klienta jest konieczne?

Weryfikacja prowadzona przez parabanki jest dużo mniej skomplikowana, niż szereg czynności typowych dla banków. Trzeba jednak się z nią liczyć chociażby z tego powodu, że jest konieczna – dla dobra firmy i klienta. Pożyczenie pieniędzy w ciemno jest dużą stratą, bo można trafić na osobę, która nawet nie zamierza próbować ich oddać. Klient również na tym cierpi. Chociaż teoretycznie zyska pieniądze z pożyczki, jeśli ma kiepską sytuację i poważne problemy finansowe, kolejną chwilówką tylko je pogorszy.
Klienci weryfikowani są na różne sposoby. Firmę pożyczkową może na przykład interesować, czy otrzymują regularne dochody w deklarowanej wysokości. Potwierdzić to można wyciągiem z konta – najczęściej pojawia się prośba o przedstawienie wyciągu z ostatnich trzech lub sześciu miesięcy. Jeśli widoczny jest deklarowany dochód, wnioskodawca nie musi już przynosić żadnych zaświadczeń. Obecnie coraz częściej parabanki korzystają z narzędzi do sprawdzania wpływów na konto w sposób zdalny. Jest to całkowicie bezpieczny proces, wykonywany za pomocą specjalnego systemu z aplikacją błyskawicznie przeglądającą konto bankowe. Na tej podstawie weryfikowana jest tożsamość klienta (nie trzeba już przelewać symbolicznej opłaty weryfikacyjnej, by potwierdzić dane) oraz rodzaj jego dochodu. Dzięki znajomości historii transakcji firma zyskuje pewność, że warto takiej osobie zaufać, bo zyskuje na tyle duży przychód, że nawet przy comiesięcznych wydatkach ma jeszcze sporo swobody na oddanie długu w terminie. Wszelkie prywatne dane uzyskane w procesie weryfikacji są kasowane zaraz po wykorzystaniu, nie trzeba się więc obawiać ich udostępnienia.

Firmy, które udzielą pożyczki osobom bez umowy o pracę

Gdy szukasz pożyczki na korzystnych zasadach, koniecznie zajrzyj do:
– Rapida Money – pożyczysz tutaj nawet do 25000 zł, bezpiecznie, szybko i przez internet. W Rapida Money wykorzystywany jest gwarant, czyli osoba poświadczająca za wnioskodawcę (a w razie problemów ze spłatą pociągana do zwrotu długu). Faktyczny wnioskodawca może mieć bardzo brzydką historię kredytową, ale gwarant musi być „krystalicznie czysty”.
– Profi Credit – można pożyczyć do 9000 zł na podstawie oświadczenia o dochodach. Firma nie weryfikuje historii kredytowej, może jednak zaglądać do baz i rejestrów. Na spłatę pożyczonej kwoty masz sześć, a nawet trzydzieści sześć miesięcy, który to termin jeszcze można przedłużyć.
– Zaplo.pl – wygodna pożyczka przez intrernet. Można zyskać kwotę do 10000 zł, nie przedstawiając żadnych zaświadczeń z miejsca pracy. Termin spłaty zobowiązania to nawet trzy lata, więc jest bardzo wygodnie. Wszystko realizuje się w krótkim czasie i bez wychodzenia z domu.