Menu

Dochody a możliwość uzyskania pożyczki

Nie wszystkie firmy pozabankowe udzielają pożyczki długoterminowe bez sprawdzania źródła dochodów oraz tego, czy w ogóle klient ma jakiekolwiek dochody. Wielu firmom, szczególnie tym z ugruntowaną pozycjom nie zależy na tym, aby zdobyć wszystkich możliwych klientów, ale tylko tych, którzy nie będą mieli problemów ze spłatą zobowiązania. Dlatego niektóre firmy pozabankowe nie decydują się na udzielenie pożyczki osobom zadłużonym, a także takim, które nie mają pracy. Jeżeli klient nie może udokumentować stałego źródła dochodu, ani wskazać jakiekolwiek źródła dochodów, w niektórych firmach pozabankowych nie otrzyma pożyczki.

Jak firmy pozabankowe interpretują stałe źródło dochodów?

Definicje tworzone przez firmy pozabankowe często są nieco inne niż te, jakie mają banki, dlatego warto sprawdzić, jak firmy pozabankowe interpertują kwestię stałego źródła dochodów. Okazuje się, że instytucje udzielające pożyczki długoterminowe uznają za stałe źródło dochodów nie tylko pracę, która wiąże się z zatrudnieniem na umowę o pracę, ale także na jakąkolwiek umowę, czyli na przykład na umowę zlecenie, umowę o dzieło. Za stałe źródło dochodów uznają również rentę, emeryturę czy wszelakie zasiłki. Dzięki temu wiele osób może skorzystać z pożyczki długoterminowej. W końcu firmy pozabankowe mają świadomość tego, że osoby, które mają stałą pracę i dobre dochody idą po pieniądze do banku. Muszą więc otwierać się na różne dodatkowe formy, ponieważ w innym przypadku niemożliwe byłoby gromadzenie dużej grupy klientów, na których firmom pozabankowym jak najbardziej zależy.

Jeżeli firma ma wymagania dotyczące źródła dochodu, zanim udzieli pożyczki, prosi o dostarczenie zaświadczenia o zarobkach lub wskazanie źródła, z jakiego pochodzą pieniądze. Dopiero wtedy zawarcie umowy o pożyczki długoterminowe może być możliwe. Niektóre firmy działają w tak restrykcyjny sposób, że już na etapie wypełniania wniosku, mogą zapytać nas o to, jakie jest nasze miejsce pracy. Nie wszystkie jednak to robią, dlatego jesteśmy w stanie znaleźć także takie instytucje, które nie będą aż tak dociekliwe.

Bez zaświadczeń, na słowo

Wiele osób martwi się o to, że będzie musiało poinformować szefa o zaciągnięciu zobowiązania w parabanku. Na szczęście większość firm pozabankowych nie wymaga zaświadczenia od pracodawcy o zarobkach. Wierzą na słowo klientowi. Wystarczy, że zostanie we wniosku podane prawidłowe źródło dochodów, czyli takie, które jest zgodne z prawdą, a parabank będzie w stanie uwierzyć klientowi. Będziemy musieli po prostu w takim wniosku podać wszystkie źródła przychodów, jakie tylko przychodzą nam do głowy, i jakie oczywiście są prawdą. To jest niezbędne, aby uzyskać zobowiązanie, na jakim nam zależy.

Firmy pozabankowe są otwarte na wszelką pomoc klientom, dlatego są w stanie iść na duże ustępstwa, jeżeli tylko klient wykazuje chęci i zachowuje się w uczciwy sposób. Na pewno warto więc wszystko załatwiać z głową, a nie będzie się miało żadnych problemów z pozyskaniem pożyczki. Wszystko załatwimy szybko i sprawnie, a pożyczki długoterminowe będą na naszym koncie.